Blogowanie – pomysł na życie?

Wielu z nas marzy, o tym by zarabiać na życie przez pisanie bloga internetowego. Utrzymywanie się z tego typu zajęcia nie jest niestety proste. W internecie panuje ogromna konkurencja, a klasyczne platformy blogowe tracą stopniowo na popularności kosztem portali społecznościowych, serwisów video, a też stron agregujących artykuły i opinie z różnych miejsc w internecie.

Nie znaczy to natomiast bynajmniej, że powinniśmy załamać ręce i porzucić marzenia. Powinniśmy natomiast sprężyć się i znaleźć na rynku temat w którym nie tylko i wyłącznie będziemy czuć się pewnie, ale także  odnajdziemy niszę atrakcyjną dla odbiorców , a ponadto reklamodawców.
Jednym z takich tematów, które od zawsze cieszą się dużą popularnością w sieci będzie blog internetowy z ciekawostkami. Internet powstał właśnie w głównej mierze w celu zaspokajania naszej ciekawości, dlatego poszukując rozrywki lub przydatnych informacji nie korzystamy już z bibliotek czy telewizji, ale właśnie globalnej sieci. Jakie ciekawostki powinny odnaleźć się na blogu? Najlepiej byłoby gdyby były to różnorakie niespotykane i nieprosto dostępne informacje z przeróżnych dziedzin: kultury, nauki, sportu, motoryzacji, mody. Im więcej dziedzinie na naszej platformie tym nie gorzej. Ważna jest również promocja nowego bloga internetowego. Jeżeli nie pragniemy albo nie mamy możliwości płatnej promocji pozostaje nam tak zwany marketing szeptany. Możemy również założyć fanpage na popularnym portalu społecznościowym i tam próbować promować naszą stronę. Innym sposobem będzie aktywność (na przykład przez pozostawianie komentarzy) na innych blogach i wortalach (niekoniecznie identycznych tematycznie).
Podsumowując prowadzenie bloga z ciekawostkami to bardzo ambitne, ale przy odrobinie szczęścia też satysfakcjonujące i dochodowe zajęcie. Powinniśmy natomiast pamiętać o zachowaniu bardzo wysokiej jakości merytorycznej , a oprócz tego skutecznej reklamie.
Zobacz także: http://poniedzialkowe.blogspot.com.
Więcej: http://infobiznesu.bloog.pl.