Kiedy bolą plecy – fizjoterapeuta

Bóle pleców mogą być objawami różnych chorób. Z tego powodu, jeżeli dolegliwości utrzymują się stale, polecam skontaktować się ze specjalistą. Jest to istotne zwłaszcza wówczas, jeżeli już cierpimy co więcej na choroby stawów albo osteoporozę. Bóle pleców mogą być wówczas oznaką zaostrzenia się objawów schorzenia. Jeżeli nie jest to aż tak poważne, lekarz ma możliwość zalecić nam wizytę u fizjoterapeuty.

Poza przebycia odpowiedniej terapii, polecam dowiedzieć się, co możemy zrobić we własnym zakresie dla naszego zdrowia. W większości wypadków przyczyna bólu pleców jest uchwytna i można ją zlikwidować. Czy twoja praca wymaga spędzania wielu godzin w tej samej pozycji? Ma możliwość cały czas siedzisz za biurkiem albo stoisz wykonując wiele czynności? To w ogromnej liczbie przypadków jest powód bólu stawów i kręgosłupa.

Masaże, stymulacje prądem i ultradźwiękami, które zastosuje fizjoterapełta oczywiście pomogą, ale nie zlikwidują samego dylematu. Specjalista powinien udzielić nam treści, jak leczyć ból pleców własną pracą (Jan Krzysztof Podgórski). Wymaga to zwykle niewiele pracy, ale konieczna jest systematyczność. Kilka zwyczajnych ćwiczeń można wykonywać wręcz w czasie przerwy w pracy. To oczywiście umożliwi odciążyć mięśnie i stawy i poprawić nasze zdrowie ogólne.

Fizjoterapia może pomóc nam również wówczas, kiedy bóle pleców są efektem kontuzji w trakcie uprawiania sportu. Chociaż pierwsze kroki najbardziej jest skierować do lekarza, to po wstępnym leczeniu można skorzystać z usługi rehabilitacji. To dziedzina cały czas niedoceniana, tymczasem ma możliwość znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia.

Kliknij także: Scenografia wykonanie oraz meble kuchenne na wymiar Zielonka.