Poszukiwanie wierzytelności 

Prowadząc własną działalność gospodarczą musicie mierzyć się z wieloma przykrymi i bardzo trudnymi sytuacjami. Jedną z nich są zdecydowanie nieuczciwi partnerzy biznesowi. Na nieszczęście, niemniej jednak nie da się uniknąć tego ryzyka i prędzej, czy w przyszłości natkniecie się na nieuczciwych partnerów biznesowych.

Warto natomiast wiedzieć jak radzić sobie z taką sytuacją , a oprócz tego co możecie zrobić, aby odzyskać swoje środki finansowe. Jeśli nieuczciwy partner biznesowy zalega z wypłatą przynajmniej kilku tysięcy pln, to warto powierzyć prowadzenie sprawy dla specjalistów. Windykacja Częstochowa jest usługą oferowaną przez kilka renomowanych  i skutecznych przedsiębiorstw windykacyjnych. Każda z takowych firm zajmie się znalezieniem , a dodatkowo odzyskiwaniem waszych środków majątkowych. 
Najpierw zostaną wykonane polubowne procedury, czyli wysyłanie listów , a dodatkowo wykonywanie telefonów komórkowych. Jeśli te działania te zdadzą rezultatu, to zostaną przeprowadzone tak zwane ustalenia majątkowe Częstochowa. Ten krok polega na dokładnym zbadaniu majątku dłużnika, by sprawdzić, czy jest on wstanie spłacić własne zobowiązania. Jeżeli już wasz partner biznesowy jest bankrutem i posiada w kolejce kilkunastu wierzycieli, to nie warto wam podejmować kolejnego kroku, czyli drogi sądowej. W takiej sytuacji będziecie musieli ponieść wysokie koszty sądowe, a szansa na odzyskanie waszych środków majątkowych jest niewielka. Według obowiązujących w Polsce przepisów, należności są wypłacane według kolejności zgłoszenia oficjalnej skargi do sądu. 

Więcej informacji: ustalenia majątkowe Częstochowa.