Profesjonalny logopeda 

Kłopoty związane z nieprawidłowym rozwojem aparatu mowy mogą zjawić się na każdym etapie rozwoju waszego dziecka. W przypadku ich pojawienia się powinniście jak najszybciej zapisać wasze dziecko do logopedy, który spowoduje, że aparat mowy zacznie znów prawidłowo się rozwijać. W sytuacji faktycznie niewielkich dzieci doskonale sprawdzi się neurologopeda.

Jeżeli wasz maluszek nie chce nadal zacząć mówić albo mówi bardzo niewyraźnie to powinniście skonsultować go ze specjalistą. Tego typu problemy nie są oczywiście groźne i znaczna większość dzieci po kilkunastu tygodniach współpracy z neurologopedą zaczyna normalnie mówić. Warto jednakże kontynuować terapię i co jakiś czas umawiać się na kontrolne wizyty ze specjalistą, który będzie cały czas nadzorował rozwój aparatu mowy waszego dziecka. 
Niestety, ale leczenie problemów występujących u dorosłych dzieci jest o sporo trudniejsze i wymaga bardzo długiej terapii. Najbardziej kłopotliwe i wstydliwe są problemy powiązane z jąkaniem. Dla każdego dziecka jąkanie jest ogromna skazą, z którą całkowicie nie umieją sobie poradzić. W takim wypadku logopeda jest zwyczajnie niezbędny, gdyż pomoże on dla waszego dziecka w pełni pozbyć się tego kłopotu. Najczęściej przyczyną jąkania jest zbyt szybkie tempo mowy przez które wasze dziecko przestaje prawidłowo wymawiać samogłoski , a oprócz tego łapać oddech. Tego typu sytuacja powoduje ściśnięcie się gardła , a oprócz tego jąkanie. Efekt ten jest na nieszczęście podbijane przez naszą psychikę, gdyż właściwie każde dziecka wstydzi się swoich problemów z jąkaniem. Bardzo dobry logopeda w ciągu kilkunastu miesięcy pomoże dla waszego dziecka wyeliminować problem jąkania. 

Zobacz więcej: logopeda dojazd do klienta Świdnica.