Rasowe koty 

Koty są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt w naszym kraju. Nic w tym zadziwiającego, gdyż są de fakto urocze oraz pięknie potrafią umilić dzień dla nas i naszych dzieci. Jeżeli już od wielu lat marzyliście o zakupieniu własnego, norweskiego kotka, to zdecydowanie ma co jak najszybciej podjąć się tej inwestycji.

Koty rasowe są niestety dość drogie i za wspaniałego koteczka będziecie musieli zapłacić od kilkuset to dosłownie kilku tysięcy złotych. Dokładna cena jest trudna do oszacowania, gdyż uzależniony jest od rasy oraz od jakości hodowli.
Profesjonalna hodowla kotów, która troszczy się o swoich podopiecznych ma troszkę wyższy cennik. Są to jednakże koty wyhodowane w szczęśliwym i wspaniałym domku, co wbrew pozorom bardzo wpływa na ich zachowanie. Wielu weterynarzy twierdzi, że okres dzieciństwa dla małego kotka jest bardzo ważny i wpływa na jego późniejsze zachowanie. Za rasowe, przepiękne koty płacimy de facto sporo, dlatego zdecydowanie ma co z dużą dokładnością sprawdzić hodowlę, z której macie intencja adoptować wspaniałego kotka. Niedługo będzie to wszak wasz nowy członek rodziny, dlatego musicie być pewni, że posiadał on szczęśliwe dzieciństwo i będzie potrafił zachować się stosownie przy waszym dziecku. Warto także zwrócić uwagę na rodowód waszego koteczka. W końcu za rasowe koty płacimy de facto ogromne pieniądze i warto starannie sprawdzić jego dokumenty. O ile zamierzacie zakupić i przygarnąć norweskiego kota leśnego, to warto poprosić o przedstawienie wszystkich dokumentów udowadniających jego czystą rasę. 

Polecamy: koty rasowe.