Trening sztuk walki

Oferta trenowania sztuk walki w ogromnej liczbie przypadków jest błędnie interpretowana. Zdarza się, że zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobów przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

Właśnie dlatego należy wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, ale na zilustrowanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto więc powinien zdecydować się na trening? W zasadzie każdy. Wystarczy spełniać jeden, dany i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki posiadają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych emocji. Powinny jednocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pomiędzy sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, aby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, lub co najmniej minimalizować taką możliwość. Jeżeli w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo starannie przemyślane. Prawie każdy chwyt posiada własne zastosowanie w konkretnej sytuacji. Wydawać by się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choć faktycznie nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w bardzo wielu sytuacjach pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeśli wykazuje taką chęć a jako rodzice posiadamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego wymagań.

Źródło: krav maga Głębocka.